امروزه یکی از رایج‌ترین لباس‌هایی که مورد استفاده خانم‌ها قرار می‌گیرد، نیم تنه است که به عنوان یک لباس زنانه ورزشی مناسب محسوب شده و می‌تواند انگیزه و انرژی افراد را برای انجام فعالیت‌های ورزشی افزایش دهد. پوشیدن لباس ورزشی همانند نیم تنه به فعالیت شما رسمیت می‌بخشد و به بهبود عملکرد شما نیز کمک خواهد کرد. استفاده از لباس‌های گشاد در زمان ورزش کردن باعث ایجاد مزاحمت شده و حتی باعث تعریق بیشتر می‌شود. این در حالی است که استفاده از نیم تنه وزشی آزادی عمل بیشتری برای ورزشکاران فراهم کرده و به تاثیرگذاری بیشتر حرکات بر بدن کمک می‌کند. البته نیم تنه‌ها انواع مختلفی دارند و در محیط‌های متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این بخش قصد داریم راهنمای خرید نیم تنه را به شما عزیزان ارائه نماییم.

نکات ضروری خرید نیم تنه و روش انتخاب آن

برای انتخاب نیم تنه در ابتدا لازم است تا به سایز لباس خود توجه نمایید. البته این لباس باید اندکی بیشتر از سایز سایر لباس‌های شما انتخاب شود. به طور کلی می‌توان گفت که اندازه نیم تنه می‌بایست متناسب با سایز بدن شما باشد؛ در غیر این صورت نمی‌توانید از این لباس بهره ببرید. همچنین نیم تنه‌های تنگ هنگام انجام فعالیت‌های مختلف باعث آزار و اذیت شما می‌شوند.

نکته دیگری که هنگام خرید نیم تنه زنانه باید به آن توجه نمایید، بند آن است. میزان سفتی و شُلی این لباس باید به صورتی باشد که دو انگشت به زیر بند برود. در صورتی که بند نیم تنه بیش از اندازه شل یا تنگ باشد، این لباس مناسب شما نخواهد بود.

روش دیگر تشخیص دادن یک نیم تنه مناسب برای شما، حرکت دادن دست‌تان می‌باشد. پس از پوشیدن نیم تنه می‌توانید دست خود را بالا ببرید، اگر این لباس در بدن شما جابه‌جا شد و یا فشار زیادی به قفسه سینه شما آورد، این نیم تنه مناسب شما نیست. لازم به ذکر است که هر چقدر بند نیم تنه پهن‌تر باشد، شما احساس راحتی بیشتری با پوشیدن این لباس خواهید داشت.

برجستگی سینه‌ها باید به صورت کامل درون نیم تنه قرار بگیرند و آن را پر نمایند. خالی ماندن کاپ به معنای گشاد بودن نیم تنه خواهد بود. از سوی دیگر بند لباس‌های ورزشی نیز در مدل‌های مختلف دارای تفاوت‌هایی هستند.
یکی از مهم‌ترین نکات در زمان خرید نیم تنه، توجه به جنس آن است. در صورتی که جنس نیم تنه به صورتی باشد که منجر به تعریق زیاد شود، انرژی شما برای ادامه فعالیت‌های ورزشی کاهش پیدا می‌کند. یک نیم تنه مناسب از پلی‌استر، نایلون و … تولید شده و به خوبی رطوبت را جذب می‌کند.

در صورتی که قصد پیاده‌روی و انجام ورزش‌های کم تحرک را داشته باشید، نیم تنه‌های بدون کاپ گزینه مناسبی برای شما خواهند بود. چنانچه ورزش شما تحرک زیادی دارد، توصیه می‌شود که اقدام به خرید نیم تنه‌های کاپ‌دار نمایید تا راحتی بیشتری در زمان ورزش کردن برای شما ایجاد گردد.

آیا خرید نیم تنه ورزشی اهمیت دارد ؟

با وجود اینکه نیم تنه‌‌ها انواع مختلفی دارند، اما نیم تنه ورزشی یکی از رایج‌ترین آن‌ها محسوب می شود که مورد استفاده ورزشکاران قرار می‌گیرد. این نیم تنه‌ها از شل شدن و تکان خوردن سینه‌ها در زمان انجام فعالیت‌های ورزشی جلوگیری می‌کنند. همچنین خرید نیم تنه ورزشی برای حفظ سلامت سینه‌ها حائز اهمیت است. از نیم تنه ورزشی در باشگاه، محیط بیرون و داخل منزل استفاده می‌کنند. یکی از لوازم ضروری در جهت دویدن برای بانوان میتواند استفاده از نیم تنه ها باشد در جهت راحتی بیشتر در هنگام فعالیت که احساس راحتی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: تفاوت نیم تنه و سوتین

انتخاب نیم تنه مناسب با ورزش مورد نظرتان

قبل از انتخاب و خرید نیم تنه باید نوع ورزش خود را مشخص نمایید. همانطور که اشاره شد، برخی از نیم تنه‌ها برای ورزش‌های حرفه‌ای و سنگین طراحی می‌شوند و برخی دیگر مناسب استفاده در زمان انجام فعالیت‌های ورزشی سبک‌تر هستند. هرچقدر که ورزش شما حرفه‌ای‌تر باشد، احتمال انجام حرکاتی با جنب‌وجوش بیشتر نیز در آن وجود دارد. نیم تنه‌های دارای کاپ می‌توانند سینه‌ها را سفت‌تر و محکم‌تر نگه داشته و از تکان خوردن آن‌ها جلوگیری نمایند. لازم به ذکر است جهت آشنایی با بهترین نیم تنه های زنانه اسپرت میتوانید انتخاب مناسب تری در هنگام ورزش کردن داشته باشید.

ورزش‌هایی همانند ایروبیک و کوهنوردی نیاز به فعالیت زیادی دارند و احتمال حرکت بیشتر سینه‌ها در این فعالیت‌ها وجود دارد؛ بنابراین توصیه می‌شود که از نیم تنه‌های مستحکم در زمان انجام این فعالیت‌ها استفاده نمایید. در صورتی که فعالیت‌های شما شامل یوگا و پیاده‌روی می‌شود، خرید نیم تنه‌هایی آزادتر برای شما مناسب خواهد بود. البته لازم به تاکید است که افرادی با سینه‌های بزرگ نیز بایستی از نیم تنه‌های سفت استفاده کنند تا در زمان ورزش دچار مشکل نشوند.

بیشتر بدانید:

نکات مربوط به سایزبندی نیم تنه

یک نیم تنه مناسب باید با اولین غزن و قلاب روی بدن شما بسته شود. در صورتی که نیم تنه مورد نظر شما برای اندازه شدن بایستی بر روی آخرین غزن قرار گیرد، این لباس متناسب شما نخواهد بود. از سوی دیگر دور و قسمت پشت نیم تنه به مرور زمان کِش خواهد آمد و کیفیت اولیه را نخواهد داشت.

اگر نیم تنه‌ای مناسب سایز بدن شما باشد، دور آن کاملا صاف بر روی دور بدن شما قرار می‌گیرد و حالت قو‌س‌دار پیدا نمی‌کند. در صورتی که بند دور این لباس حالت قوس‌دار پیدا کند، این لباس متناسب بدن شما نخواهد بود.
در صورتی که پس از پوشیدن نیم تنه متوجه جمع و فشرده شدن آن در ناحیه پشت بدن خود شدید، این نیم تنه برای شما کوچک است و نیاز به خرید نیم تنه‌ای با سایز بزرگ‌تر خواهد بود.

نکته دیگری که باید هنگام خرید نیم تنه مورد توجه قرار گیرد، این است که بندها نباید در بدن شما فرو روند. چنانچه بند نیم تنه در گوشت بدن شما فرو رود، نشان‌دهنده سفت بودن این لباس می‌باشد. همچنین در صورتی که نیم تنه مدام بر روی شانه‌های سُر می‌خورد، نیاز به تنگ‌تر کردن بند آن خواهد بود. سر خوردن بند نیم تنه منجر به حواس‌پرتی شما در زمان ورزش کردن می‌شود.

کاپ نیم تنه‌های ورزشی باید کاملا متناسب با سایز سینه‌های شما باشد و تمامی قسمت‌های سینه را بپوشاند. کاپ‌های کوچک نمی‌توانند تمامی بخش‌های سینه را پوشش دهند و پستان‌ها از زیر کاپ بیرون می‌زنند.

سخن پایانی

نیم تنه‌ها انواع مختلفی دارند و در هنگام ورزش کردن، فعالیت‌های روزانه و پیاده‌روی مورد استفاده قرار می‌گیرند. مطالعه راهنمای خرید نیم تنه به شما کمک می‌کند تا نوع مناسب این محصول را با توجه به نیاز خود خریداری نمایید.

source

توسط