به گزارش خبرنگار مهر، در پی جنایت وحشیانه رژیم صهیونیستی و کشتار زنان و کودکان و مردم فلسطین در بیمارستان المعمدانی، مسئولان هشتمین نمایشگاه کتاب لبنان اعلام کردند این نمایشگاه در واکنش به این جنایت، امروز چهارشنبه ۲۶ مهر تعطیل بوده و برنامه‌های معمول خود را اجرا نمی‌کند.

بیانیه کمیته برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب لبنان در این باره به این ترتیب است:

بر اساس یادداشت شماره ۲۴/۲۰۲۳ مورخ ۱۷/‏۱۰/‏۲۰۲۳‬ صادر شده از نجیب میقاتی، نخست وزیر موقت، که در آن اعلام کرده «فردا، چهارشنبه ۲۲ مهرماه، روز عزای ملی برای شهدا و قربانیان است. و حملات دشمن اسرائیلی که آخرین آنها کشتاری بود که غیرنظامیان بی دفاع را در بیمارستان باپتیست الاهلی غزه هدف قرار داد و ننگی در تاریخ بشریت به شمار می‌رفت. نمایشگاه بین المللی کتاب لبنان فردا چهارشنبه ۱۸/۱۰/۲۰۲۳ تعطیل است.

طبق اعلام مسئولان نمایشگاه لبنان و دیگر حامیان مردمی فلسطین در لبنان، شرکت کنندگان در هشتمین نمایشگاه بیروت امروز چهارشنبه ۲۶ مهر به جای حضور در محل برگزاری نمایشگاه، در محله شیعه نشین ضاحیه تجمع کرده و علیه نسل کشی اسرائیل شعار خواهند داد.

برنامه‌های نمایشگاه کتاب لبنان تا پیش از ظهر امروز، روال معمول را داشتند تا آن که اوضاع غیرعادی حملات اسرائیل به غزه و جنایت جدید بیمارستان المعمدانی باعث شد برنامه‌های نمایشگاه لغو شده و به روزهای آتی موکول شوند.

source

توسط