اپل سه‌شنبه این هفته رویداد جدیدی موسوم به Scary Fast را برگزار می‌کند تا از مک‌های جدید خود پرده بردارد. حالا براساس گفته‌های «مارک گرمن» از بلومبرگ، ظاهراً غول فناوری قصد دارد نسخه‌های جدید مجیک کیبورد، مجیک ماوس و مجیک ترک‌پد خود را هم در این رویداد معرفی کند. همچنین انتظار می‌رود که نسخه به‌روزشده این لوازم جانبی به‌جای پورت لایتنینگ به پورت‌های USB-C برای شارژ مجهز شوند.

طبق گزارش بلومبرگ، لوازم جانبی اپل احتمالاً در کنار یک آی‌مک 24 اینچی با تراشه M3 رونمایی خواهند شد که گرمن نیز انتظار دارد در جریان این رویداد شاهد معرفی آن باشیم.

تغییرات مجیک ماوس اپل و احتمال برطرف‌کردن یک مشکل قدیمی

هنوز مشخص نیست که نسل جدید لوازم جانبی سری مجیک ا‌پل به غیر از تغییر به USB-C، تغییر دیگری در طراحی خود خواهند داشت یا خیر. این دستگاه‌ها مانند زمانی که آخرین نسخه جدید خود را در اکتبر 2015 دریافت کردند، معمولاً بدون تغییر عمده بوده‌اند؛ هرچند در طول سال‌های گذشته اصلاحات جزئی داشته‌اند، مانند گزینه‌های رنگی جدیدی که فقط با آی‌مک 24 اینچی در دسترس قرار گرفته است. اپل همچنین در سال 2021 یک مجیک کیبورد با دکمه Touch ID را روانه بازار کرد.

درحالی‌که مجیک ماوس ا‌پل از نظر شارژ حدود یک ماه دوام می‌آورد، اما موقعیت پورت لایتنینگ این دستگاه که زیر آن واقع شده است، به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین نکات منفی در بین طرفداران اپل محسوب می‌شود؛ زیرا در هنگام شارژ دیگر نمی‌توان از ماوس استفاده کرد. بااین‌حال، هنوز مشخص نیست که پورت USB-C نسخه جدید در مکان مناسب‌تری قرار خواهد گرفت یا خیر.

اپل هم‌اکنون درحال مجهز‌کردن دستگاه‌های خود به پورت USB-C است. هر چهار مدل آیفون 15 به آن مجهز شده‌اند و جدیدترین کنترل از راه دور سیری برای Apple TV نیز دارای درگاه USB-C است. همچنین اپل تولید کاور باتری MagSafe و شارژر MagSafe Duo با درگاه های لایتنینگ را متوقف کرده است.

رویداد اپل بامداد سه‌شنبه، 9 آبان، ساعت 03:30 به وقت ایران برگزار خواهد شد.

source

توسط