کلاس حضوری یوس
جاستین ترودو، نخست وزیر منتخب کانادا، در جریان مبارزات انتخاباتی اخیر کانادا، اقدامات مختلفی را برای بهبود سیستم مهاجرت کانادا وعده داد. به عنوان مثال، او پیشنهاد کرد که سیاست هایی اتخاذ شود که با تسریع زمان پردازش و دو برابر کردن بودجه برای این منظور، اتحاد مجدد خانواده را بهتر تسهیل کند. او قول داد که زمان انتظار دو ساله برای دریافت اقامت دائم برای همسران کانادایی ها در این کشور را حذف کند و سالانه تعداد والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگ هایی را که می توانند از 5000 به 10000 نفر به کانادا مهاجرت کنند، دو برابر کند. او قول داد برای خواهر و برادرهایی که تحت اکسپرس انتری درخواست می کنند امتیاز اضافی بدهد و سن افراد تحت تکفل را از 19 سالگی به 22 سال افزایش دهد.
او در زمینه‌های دیگر مهاجرت نیز قول‌هایی داد، اما احتمالاً زمینه‌ای که بیشترین شانس موفقیت را خواهد داشت، وعده دو برابر کردن بودجه برای رسیدگی به درخواست‌های مهاجرت است، به‌ویژه اگر به حذف دوره انتظار دو ساله برای همسران خارجی کمک کند. در کانادا پردازش شود. با این حال، حتی در اینجا همه چیز به این آسانی نیست. زمان انتظار دو ساله فعلی برای پرونده های حمایت از همسر داخلی شامل مجوزهای پلیس، پزشکی و بررسی های امنیتی است – مواردی که بدون شک می توان آنها را تسریع کرد، اما حذف نشد. یک مشکل مرتبط، رسیدگی به پرونده های همسر در خارج از کشور است که اکثراً یک سال طول می کشد و بنابراین مستلزم تسریع است. به دلیل مسائل پزشکی و پلیسی، ممکن است در هر دو مورد عاقلانه تر باشد که به همسران خارجی ویزای اقامت موقت با اجازه کار اعطا شود، در صورتی که بتوانند گواهی ازدواج معتبر یا سایر شواهد دال بر وجود رابطه زنده ارائه دهند. این حداقل باعث می‌شود که زوج‌ها در کنار هم باشند و مشکلات مالی که با آن‌ها روبرو هستند برطرف شود تا زمانی که بررسی‌های لازم انجام شود، امیدوارم با توجه به افزایش بودجه، با سرعت بیشتری انجام شود.

جاستین ترودو، رهبر حزب لیبرال کانادا، در یک کنفرانس مطبوعاتی در اتاوا در 20 اکتبر،… [+] 2015 پس از پیروزی در انتخابات عمومی صحبت می کند. جاستین ترودو، رهبر لیبرال‌ها، پس از به دست آوردن یک حکم قاطع در انتخابات، با متحدان سنتی کانادا تماس گرفت تا رویکرد گرمایش جهانی را تغییر دهد و به چندجانبه‌گرایی که گاهی اوقات توسط سلف وی دوری می‌کرد، بازگردد. AFP PHOTO/NICHOLAS KAMM (اعتبار عکس باید NICHOLAS KAMM/AFP/Getty Images خوانده شود)

وعده ترودو برای کمک به والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها چالشی دلهره آورتر است. امروزه اگر والدین شما به اندازه کافی خوش شانس باشند که در ابتدای سال به عنوان یکی از حداکثر 5000 درخواست پذیرفته شده سالانه پذیرفته شوند، زمان پردازش فعلی برای رساندن آن متقاضی به کانادا می تواند تا 9 سال باشد. حتی اگر تعداد پذیرفته شدگان به 10000 افزایش یابد، بخش پردازش مشکل را حل نمی کند، هرچند، امیدواریم دو برابر شدن بودجه کمک کند.
این مثال‌ها مشکل اساسی پردازش را نشان می‌دهد – مشکل عدم وجود یک رویکرد سیستماتیک مانند، برای مثال، “راه تویوتا” یا روشی که FEDEX یا آمازون با مشکلات پردازش خود رسیدگی می‌کنند. اگر ترودو واقعاً می‌خواهد زمان رسیدگی در این زمینه‌ها و سایر زمینه‌های مهاجرت را بهبود بخشد، باید از مشاوران عملی، از جمله مشاورانی از این شرکت‌ها، دعوت کند تا به دولت در مورد چگونگی بهبود سیستم مهاجرتی کانادا مشاوره دهند.
از جمله اصلاحاتی که چنین کارشناسان احتمالاً توصیه می کنند کانادا باید انجام دهد عبارتند از:
1. اطلاع رسانی قبلی به جامعه مهاجرت در مورد تغییر فرم های مورد استفاده در پرونده های مهاجرت برای جلوگیری از تاخیر به دلیل استفاده از فرم های قدیمی.
2. استفاده از سیستمی از «درخواست برای شواهد بیشتر» و معیارهای عقل سلیم مانند فراخوانی از متقاضی برای دریافت چیزی گمشده، برای تسهیل پردازش به جای سیاست فعلی بازگرداندن همه موارد ارسالی ناقص.
3. ادغام روش پرداخت هزینه تقسیم شده که در حال حاضر استفاده می شود. چرا هر اداره دولتی باید سیاست پرداخت متفاوتی داشته باشد؟
4. بهبود عملکرد مراکز تماس ملی. 90 دقیقه بیشتر برای صحبت کردن با کسی و سپس قطع تماس، یا بدتر از آن، عدم برقراری تماس در آن روز بیشتر نمی ماند.
5. معرفی مخاطبین تک نشانی واضح برای کلیه دفاتر رسیدگی به مهاجرت، از جمله کنسولگری های خارج از کشور و مراکز درخواست ویزا، برای ارسال پستی، پیک و بازدیدهای شخصی و افشای آنها. هیچ چیز به اندازه دریافت نامه انکار از دفتری بدون آدرس برگشتی، شماره تلفن یا تماس ایمیلی خسته کننده نیست.
6. اتخاذ یک سیستم فقط یک فایل برای هر مشتری برای رفع سردرگمی و تکراری بودن بایگانی. چرا از چندین شماره فایل برای ردیابی یک فایل استفاده می کنیم؟
7. اجرای چک لیست برای کلیه درخواست ها با مدارک مشخص شده با نام و شماره. ارائه فهرستی از همه این اسناد به صورت خطی با نام قابل جستجو به کاهش ناامیدی در جستجوی آنچه مورد نیاز است کمک می کند.
8. احترام به حق وکیل که با استفاده از فرم های نمایندگی ارائه می شود. حتی در مواردی که از نظر قانونی حق مشاوره در دسترس نیست، تکریم وکیل با کپی کردن آنها در تماس با مشتریان کمک زیادی خواهد کرد.
9. معرفی یک سیستم تجدیدنظر اداری ساده، مانند درخواست بازگشایی، که در آن مشتریانی که از دریافت مزایای مهاجرت رد شده اند، می توانند به سرعت امور خود را در یک بازه زمانی کوتاه توسط مافوق بررسی کنند تا اشتباهات یا مشکلات را اصلاح کنند.
10. آموزش به مقامات دولتی برای به کارگیری ذهنیت «جوهر بر شکل».
اگر ترودو کاری بیش از این انجام نمی داد، سیستم مهاجرتی کانادا به طور بی حد و حصر بهبود می یافت.
امیدواریم ایشان برای پیگیری این گونه موارد به نفع خود باشند.

من را در توییتر یا لینکدین دنبال کنید. وب سایت من یا برخی از کارهای دیگر من را اینجا بررسی کنید. Andy J. Semotiuk من یک وکیل مهاجرت ایالات متحده و کانادا هستم و به بیش از 10000 مشتری با مشکلات قانونی مختلف کمک کرده ام. من عضو کافه های نیویورک و کالیفرنیا در ایالات متحده و کافه های انتاریو و BC در کانادا هستم. من یک خبرنگار سابق سازمان ملل، یک نویسنده منتشر شده، یک سخنران حرفه ای و کار برای شرکت حقوقی Pace در تورنتو هستم.”>

* استانداردهای تحریریه چاپ
* چاپ مجدد و مجوزها

source

توسط