یکی از سخنگویان اتحادیه بازیگران سینما و تلویزیون آمریکا (SAG-AFTRA) اعلام کرد که پیشنهادی از سوی اتحادیه تهیه کنندگان فیلم و تلویزیون که شامل نمایندگان استویوهای بزرگ هالیوودی است،دریافت کردیم و آنها آن را «آخرین، بهترین و پیشنهاد نهایی» خود معرفی کرده اند و ما در حال بررسی آن هستیم و پاسخ خود را در چارچوب مسائل مهمی که در پیشنهادات خود به آن اشاره شده است، در نظر می‌گیریم.

حداقل دستمزد، ساختار پاداش و مقررات هوش مصنوعی، موانع اصلی اختلاف بین اتحادیه بازیگران و اتحادیه تهیه‌کنندگان فیلم و تلویزیون (AMPTP) بوده است.

هالیوود و صنعت جهانی فیلم این تحولات را رصد می‌کنند و اتمسفر خوش‌بینی محتاطانه ای در این زمینه در هفته گذشته حاکم شده زیرا دو طرف مذاکره‌کننده در حال گفتگو بدون درز اطلاعات در رسانه‌ها هستند.

در اواخر سپتامبر اتحادیه تهیه کنندگان سینما و تلویزیون آمریکا بهترین و آخرین پیشنهاد خود را ارائه کرد طرفین مذاکرات را در اکتبر ادامه دادند اما در نهایت ۱۱ اکتبر، اتحادیه تهیه کنندگان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که شکاف بین طرفین بسیار زیاد است.

یکی از موضوعات مورد بحث، تقاضای اتحادیه بازیگران برای سهمی از درآمد سرویس‌های نمایش آنلاین است که به عنوان پاداش به اعضای بازیگران ارائه می‌شود. اتحادیه تهیه‌کنندگان فیلم و تلویزیون اعلام کرده که این پیشنهاد بیش از ۸۰۰ میلیون دلار در سال هزینه دارد که بار اقتصادی غیرقابل تحملی ایجاد می کند.

اعضای انجمن نویسندگان آمریکا اخیرا و پس از پنج ماه اعتصاب، توافق سه ساله جدیدی را با استودیوهای بزرگ تصویب کردند. قرارداد جدید شامل افزایش دستمزد، برخی محافظت‌ها در مورد استفاده از هوش مصنوعی و دیگر موارد می‌شود.

۲۴۵۲۴۵

source

توسط