به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، پروانه معصومی بازیگر نام‌آشنای سینما و تلویزیون امروز بر اثر عفونت ریه در گیلان درگذشت، بازیگری که خاطرات ماندگاری را از خودش به‌جای گذاشت. 

در حالی که برخی کانال‌های مجازی اعلام کردند که پیکر پروانه معصومی در قطعه هنرمندان به خاک سپرده می‌شود نیما معصومی فرزند او توضیحاتی درباره جزئیات مراسم تشییع و خاک‌سپاری و در عین حال  سوءتفاهمی که بعضاً در اعلام بیماری این بازیگر فقید مطرح شده است، ارائه کرد.

نیما معصومی پسر این بازیگر فقید در گفت‌وگویی به خبرنگار تسنیم گفت: خانه سینما تلاش بسیاری برای خاک‌سپاری داشتند اما همان‌طور که مادرم می‌خواست در امامزاده ابوطالب به خاک سپرده شوند و تأخیری در خاک‌سپاری اتفاق نیفتد فردا (سه‌شنبه) ساعت 10 صبح مراسم تشییع از مقابل ساختمان خاتم‌الانبیاء(ص) به‌سمت شهرداری رشت برگزار می‌شود و چهارشنبه صبح به تهران منتقل و در آرامگاه خانوادگی امامزاده ابوطالب ده فرحزاد به خاک سپرده خواهند شد.

او با اشاره به برگزاری یک مراسم یادبود روز پنجشنبه توسط خانه سینما یک درخواست هم از مردم داشت: مراسم خاک‌سپاری در امامزاده ابوطالب به‌صورت خصوصی و خانوادگی برگزار می‌شود چون آن محل گنجایش جمعیت زیادی را ندارد از این جهت این درخواست را از مردم عزیز داریم که تجمعی نداشته باشند، البته خانه سینما این خواسته را داشتند برای روز پنجشنبه یک مراسم یادبود برگزار کنند که البته هنوز زمان دقیق آن مشخص نشده است.

پسر پروانه معصومی درباره اعلام خبر بیماری و علت درگذشت این بازیگر فقید تأکید کرد: درباره علت فوت مادرم اطلاعات نادرستی اعلام شد و فوت ایشان به‌دلیل عارضه پارگی روده و عفونت ریوی نبوده است، بلکه این بیماری ناشی از آرتریت روماتوئید که یک نوع بیماری مرموزی است شکل گرفت و عفونت وارد خون شده بود. مادرم از 29 آبان‌ماه در بیمارستان بستری شد و شب گذشته تنفس او روند خوبی نداشت و 7 صبح او را به آی‌سی‌یو بردند تا تنفس او روال عادی پیدا کند، نتیجه آزمایش‌ها مشخص کرد در ساعت یک بعدازظهر امروز عفونت او بالا رفته بود و لحظاتی بعد هم ایشان دار فانی را وداع گفتند.

او همچنین این درخواست را داشت که از هرگونه اطلاع‌رسانی اشتباه در زمینه جزئیات بیماری و درگذشت پروانه معصومی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون پرهیز داشته باشند.

انتهای پیام/+

source

توسط